Motoristé v Pardubickém kraji mají možnost přímo ve svých tabletech či mobilech sledovat aktuální dopravní situaci v regionu a mají šanci včas se vyhnout komplikacím na silnici.
Dopravní portál je společným projektem Pardubického kraje, jeho organizace Správa a údržba silnic Pardubického kraje a dalších spolupracujících subjektů, například ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, Ředitelství silnic a dálnic jeho organizační složky Jednotný systém dopravních informací, dále Správy železniční dopravní cesty, Českých drah i složek integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasičů i záchranné služby.

Cílem projektu je vytvoření přehledného dopravního portálu, který bude poskytovat ucelené informace o dopravní situaci v Pardubickém kraji.
Součástí dopravního portálu je interaktivní mapa, která zobrazuje dopravní události z několika různých informačních zdrojů a která zároveň umožňuje vybrat zobrazení jen vybraných typů dopravních událostí. Jedná se o uzavírky, nehody, hustotu dopravy apod.

Dopravní portál nabízí snadné ovládání, intuitivní orientaci na portálu či zjednodušení takových úkonů, jako je například možnost přímého vytočení klíčových kontaktů v době nouze.

Součástí portálu Dopravapk.cz je také desatero řidiče s návodem jak předcházet krizovým situacím, případně jak si s nimi poradit. Portál nabízí také odkazy k autobusové a železniční dopravě, třeba sledování vlaků nebo výluk na trati.